O mnie

Witam serdecznie na mojej stronie

by życie miało sens | Joanna Wrześniowska psycholog, terapeuta ACT i EMDR, psycholog śledczyJestem psychologiem klinicznym, coachem i trenerką. Moje główne obszary zainteresowania to depresja, szeroko pojęte lęki i wszelkiego rodzaju trudne wydarzenia oraz traumy zarówno u dorosłych jak i u dzieci oraz młodzieży.

Wierzę, że skuteczne wsparcie psychologiczne sprzyja rozwojowi osobistemu i pełnemu doświadczaniu życia we wszystkich jego aspektach.

Stosuję głównie Trening Akceptacji i Zaangażowania (ACT) i różnorodne techniki behawioralne oraz relaksacyjne. Należę do Association for Contextual Behavioral Science, Polskiego Stowarzyszenia Terapii Behawioralnej. Jestem certyfikowanym terapeutą pierwszego stopnia EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocesing – Terapia Odwrażliwiania za Pomocą Ruchu Gałek Ocznych). Terapia ta jest najskuteczniejsza w pracy nad różnego rodzaju traumami, od doświadczeń wykorzystywania, przez wypadki, katastrofy, rozwód, po trudne wydarzenia dnia codziennego.

Pracuję w języku polskim i angielskim, także przez Skype.  


Brałam udział w uniklanym warsztacie Kellego Wilsona, współtworcy Terapii ACT. Pracuję pod stałą superwizją. Regularnie uczestniczę w kursach, warsztatach, sympozjach i konferencjach.

Jestem autorką i współautorką książek: „Narkotyki w szkole i w domu”, „Nie, które buduje”, „Narkotyki – inni biorą, ty nie musisz”, „Narkotyki, nie dziękuję”.

Byłam jedyną prelegentką z Polski podczas VIII Międzynarodowej Konferencji na temat AIDS, poruszającą kwestie profilaktyki wśród młodzieży oraz współzałożycielką Młodzieżowej Grupy przeciwko AIDS pod auspicjami przewodniczącego WHO.  

Zapraszam na spotkania indywidualne.
Oto czym głównie się zajmuję, ale warto zadzwonić z każdym problemem bo najważniejszy w wychodzeniu do dobrego życia jest pierwszy krok:

– depresja 
– lęki
– próby samobójcze 
– trudne wydarzenia i traumy 
– problemy w zarządzaniu złością

– kryzysy psychologiczne
– trema, blokady, psychologiczne konflikty interesów
– poczucie beznadziei
– trudności życiowe
– syndrom chronicznego zmęczenia
– zaburzenia psychosomatyczne 
– prokrastynacja W razie potrzeby dojeżdżam do Klienta.